select

Konsultacijų ir pranešimų apie nelegalų darbą tel. +370 5213 9772

2024-02-26

VDI informuoja: ką reikia žinoti nutraukiant darbo sutartį darbuotojo iniciatyva dėl svarbių priežasčių

Darbo kodekso 56 str. numato baigtinį sąrašą svarbių priežasčių, kada darbo sutartis gali būti nutraukta darbuotojo rašytiniu pareiškimu, o įspėti darbdavį tokiu atveju darbuotojui privalu ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas. Nurodomos keturios pagrindinės priežastys.

2024-02-23

VDI informuoja: šią savaitę – du mirtini nelaimingi atsitikimai darbo vietose

Mirtinos nelaimės darbe tęsiasi. Šią savaitę užfiksuota informacija apie du mirtinus įvykius darbe. Šįkart abi nelaimės įvyko atliekant krovimo darbus. Darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vedėjas Saulius Balčiūnas sako, kad dažniausiai mirtinos nelaimės įvyksta statybų sektoriuje, statybvietės – pavojingiausios darbo vietos. Šiuo atveju darbuotojų mirtis lėmė nesaugūs veiksmai darbo vietose atliekant krovimo darbus.

2024-02-20

VDI apie problemą visuomenėje: diskriminacija dėl amžiaus darbo santykiuose – vis dar gaji

VDI primena, kad darbdaviai privalo įgyvendinti lyčių lygybės ir nediskriminavimo kitais pagrindais principus. Tai reiškia, kad bet kokių darbdavio santykių su darbuotojais atvejais yra draudžiama tiesioginė ir netiesioginė diskriminacija, priekabiavimas, seksualinis priekabiavimas, nurodymas diskriminuoti įvairiais teisės aktuose numatytais pagrindais, pavyzdžiui, amžiaus, lyties, religijos, negalios ir kt.

 

ALT

DISKRIMINACIJA DĖL AMŽIAUS DARBE

ALT

LYGIOS GALIMYBĖS

ALT

ŠEIMA IR DARBAS

ALT

DARBO GINČAI

ALT

DSS MOKYMAS IR ŽINIŲ TIKRINIMAS

ALT

METODINĖS REKOMENDACIJOS

ALT

NELEGALUS IR PRIVERSTINIS DARBAS

ALT

NELAIMINGI ATSITIKIMAI

ALT

NAUJIENOS IR RENGINIAI