• Konsultacijų tel.: (8 5) 213 9772
 • Pranešk apie nelegalų darbą tel.: (8 5) 213 9750

 

 

 • Naujienos

 • 01 balandis

  Informacija įmonėms, ketinančioms vykdyti laikinojo įdarbinimo veiklą

  Atkreipkite dėmesį, kad įsigaliojo palengvinta procedūra gauti laikinojo įdarbinimo įmonės statusą išimtinai karantino laikotarpiui. Nuo šiol Valstybinė darbo inspekcija netikrins tokių kriterijų kaip skolos Sodrai ar VMI, taip pat ar darbdavys turi administracinių nuobaudų ar ne, bus tikrinama tik ar įmonė nėra likviduojama ar bankrutuojanti.

  Skaityti visą tekstą

 • 31 kovas

  Laikinai stabdomi įmonių patikrinimai, konsultacijų linija veikia visą parą

  Nuo kovo 16 d., siekiant apsaugoti darbuotojų bei interesantų sveikatą, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) keičia savo veiklos organizavimą.

  Skaityti visą tekstą

 • 30 kovas

  Supaprastinta tvarka nuomoti darbuotojus

  Darbdaviams, kurių ūkinė veikla dėl ekstremaliosios situacijos ar karantino turi būti stabdyta, sudaryta galimybė nuomoti savo darbuotojus gaunant laikinojo įdarbinimo įmonės statusą.

  Skaityti visą tekstą

 • 30 kovas

  Praėjusią savaitę iš įmonių gauti pranešimai apie nelaimes darbe

  Praėjusią savaitę Valstybinėje darbo inspekcijoje (2020 m. kovo 30 d. 8 val. duomenimis) gauti pranešimai, kad įvykių darbe metu buvo sunkiai pakenkta 2 darbuotojų sveikatai.

  Skaityti visą tekstą

 • 27 kovas

  VDI įspėja darbdavius nepiktnaudžiauti susidariusia situacija

  Valstybinė darbo inspekcija (VDI) kasdien gauna per 1,5 tūkst. skambučių, apie šimtą žinučių į VDI „Facebook“ paskyrą, tiek pat užklausų elektroniniu paštu. Trečdaliu padidėjęs besikreipiančiųjų srautas susijęs su šalyje paskelbta ekstremaliąja situacija ir karantinu, kurie daro didelę įtaką darbo santykiams. VDI pabrėžia, kad net ir itin sudėtingoje padėtyje svarbu nepamiršti teisinio darbo santykių reguliavimo.

  Skaityti visą tekstą

 • 26 kovas

  Nauji sprendimai: kas galės pasinaudoti subsidijomis paskelbus prastovą?

  Subsidijomis prastovų metu per karantiną galės pasinaudoti neįgaliuosius bei kitas remiamas grupes įdarbinančios įmonės, nevyriausybinės organizacijos ir asociacijos, keičiasi ir pats subsidijų modelis – Vyriausybė sutarė skirti 70 arba 90 proc. dydžio subsidijas darbdaviams nuo darbuotojui priskaičiuoto darbo užmokesčio. Darbdaviui pasirinkus mokėti didesnę dalį darbo užmokesčio nei minimali alga, padidės ir valstybės subsidija.

  Skaityti visą tekstą

 • 24 kovas

  Karantino laikotarpiu įmonės bus inspektuojamos nuotoliniu būdu

  Nors Valstybinė darbo inspekcija (VDI) laikinai sustabdė įmonių patikrinimus, darbo inspektoriams apsilankant įmonėje, tačiau siekdama užtikrinti darbuotojų saugos ir sveikatos bei darbo teisės reikalavimų vykdymą karantino metu veikiančiose įmonėse, jas inspektuos nuotoliniu būdu.

  Skaityti visą tekstą

 • 20 kovas

  Ką daryti ir ko nedaryti darbdaviams šalyje paskelbus karantiną?

  Darbo santykiai reikalauja darbuotojų ir darbdavių sutarimo, todėl rekomenduojama ieškoti abiem pusėms priimtinų sprendimų. Jokiais būdais negalima versti darbuotojų pasiimti kasmetinių ar nemokamų atostogų, jei darbuotojas to nepageidauja.

  Skaityti visą tekstą

 • 18 kovas

  Kokią paramą gaus darbuotojai, darbdaviai ir prižiūrintys artimuosius

  Valstybėje paskelbus ekstremalią situaciją ir karantiną, Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė pakeitimus, skirtus išsaugoti darbo vietas ir padėti gyventojams, kurie užvėrus dienos centrus turi rūpintis negalią turinčiais žmonėmis, vaikais, senoliais. Šie pakeitimai įsigalios juos pasirašius valstybės prezidentui.

  Skaityti visą tekstą

 • 10 vasaris

  Darbdaviai privalės registruoti į Nyderlandus komandiruojamus darbuotojus

  Įgyvendinant Europos Sąjungos darbuotojų komandiravimo direktyvą, Nyderlanduose nuo 2020 m. kovo 1 d. tampa privaloma informuoti apie laikinus darbuotojus, atvykstančius iš kitos Europos ekonominės erdvės valstybės ir Šveicarijos.

  Skaityti visą tekstą

Naujienų archyvas

 • Seminarai ir renginiai

 • 16 kovas

  Valstybinė darbo inspekcija stabdo suplanuotus renginius ir seminarus

  Nuo kovo 16 d. iki valstybės lygio ekstremalios situacijos dėl viruso COVID-19 šalyje atšaukimo, siekiant apsaugoti darbuotojų bei interesantų sveikatą, Valstybinė darbo inspekcija stabdo suplanuotus renginius ir seminarus.

  7