• Konsultacijų tel.: (8 5) 213 9772
 • Pranešk apie nelegalų darbą tel.: (8 5) 213 9750

 

 

 

 • Naujienos

 • 05 gruodis

  Praėjusią savaitę iš įmonių gauti pranešimai apie nelaimes darbe

  Praėjusią savaitę Valstybinėje darbo inspekcijoje (2022 m. gruodžio 5 d. 8 val. duomenimis) gauti pranešimai, kad įvykių darbe metu buvo sunkiai pakenkta 3 darbuotojų sveikatai.

  Skaityti visą tekstą

 • 02 gruodis

  Kelionės laiko vykstant ir grįžtant iš komandiruotės apmokėjimas: ką reikėtų žinoti?

  Į darbuotojo komandiruotės laiką įeina darbuotojo kelionės į darbdavio nurodytą darbo vietą ir atgal laikas. Jeigu kelionė vyko po darbo dienos valandų, poilsio arba švenčių dieną, darbuotojas turi teisę į tokios pačios trukmės poilsį pirmą darbo dieną po kelionės arba šis poilsio laikas pridedamas prie kasmetinių atostogų laiko, paliekant už šį poilsio laiką darbuotojo darbo užmokestį.

  Skaityti visą tekstą

 • 29 lapkritis

  Informacija darbdaviui ir darbuotojui: ką reikėtų žinoti dėl išbandymo laikotarpio

  Siekiant patikrinti, ar darbuotojas tinka sulygtam darbui, o sulygtas darbas – darbuotojui, sudarydamos darbo sutartį darbo sutarties šalys, t. y. darbdavys ir darbuotojas, gali sulygti dėl išbandymo.

  Skaityti visą tekstą

 • 28 lapkritis

  Šiais metais darbo vietoje jau žuvo 21, o sunkiai sužaloti – 111 žmonių.

  Valstybinė darbo inspekcija (VDI) parengė metodines rekomendacijas apie tai kaip tvarkingai ir saugiai paruošti darbo vietas ir vykdyti darbus vandentvarkos įmonėse bei leidimų išdavimo tvarką darbams šuliniuose, kitose uždarose erdvėse ir iškasose.

  Skaityti visą tekstą

 • 25 lapkritis

  VDI primena: nuo naujų metų įsigalioja Darbo kodekso pakeitimai

  Nuo 2023 m. sausio 1 d. šeimos turės daugiau galimybių derinti darbą, karjerą ir vaikų auginimą, mat įsigalios Darbo kodekso 112, 133 ir 134 straipsnių pakeitimai.

  Skaityti visą tekstą

 • 25 lapkritis

  Informacinė sesija vairuotojams (krovininis transportas)

  Europos darbo institucija, bendradarbiaudama su nacionalinėmis institucijomis ir socialiniais partneriais, inicijuoja informacinius susitikimus krovinių tarptautiniu vežimu kelių transportu užsiimantiems vežėjams ir vairuotojams valstybėse narėse, kurių tikslas – didinti informuotumą apie vairuotojų komandiravimą, vairavimo ir poilsio laiko taisykles, atsakyti į vairuotojų ir vežėjų informacinius poreikius.

  Skaityti visą tekstą

 • 24 lapkritis

  VDI atkreipia vadovų dėmesį: kokia jūsų pastate įrengto neįgaliųjų keltuvo techninė būklė?

  Atsižvelgdama į išankstines 2022 m. lapkričio 11 d. įvykusios neįgaliųjų keltuvo avarijos tyrimo metu nustatytas aplinkybes, kai neįgaliųjų keltuvas buvo neregistruotas kaip potencialiai pavojingas, Valstybinė darbo inspekcija nori atkreipti biudžetinių įstaigų, t. y. pradinių, vidurinių mokyklų ir kt. švietimo įstaigų, sveikatos priežiūros ir socialinės globos įstaigų, bei visų kitų įmonių vadovų dėmesį į šių įstaigų pastatuose įrengtų neįgaliųjų keltuvų techninės būklės priežiūrą.

  Skaityti visą tekstą

 • 22 lapkritis

  Valstybinėje darbo inspekcijoje lankėsi Parlamentinė Armėnijos delegacija

  Lapkričio 22 d. Valstybinėje darbo inspekcijoje (VDI) lankėsi Parlamentinė Armėnijos delegacija. Su Armėnijos Parlamento nariais ir Socialinių reikalų ministerijos bei jai pavaldžių institucijų atstovais susitiko Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Jonas Gricius, pavaduotojas Dalius Čeponas, kiti VDI atstovai.

  Skaityti visą tekstą

 • 21 lapkritis

  Viskas, ką turime žinoti apie dienpinigius: kaip jie apskaičiuojami, mokami ir mažinami?

  Jeigu komandiruotės metu darbuotojas patiria papildomų sąnaudų (transporto, kelionės, nakvynės ir kitų išlaidų), darbdavys jas turi kompensuoti. Jeigu darbuotojo komandiruotė trunka ilgiau negu darbo dieną (pamainą) arba darbuotojas komandiruojamas į užsienį, darbuotojui privalo būti mokami dienpinigiai, kurių maksimalius dydžius ir jų mokėjimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė arba jos įgaliota institucija.

  Skaityti visą tekstą

 • 18 lapkritis

  VDI primena apie pražūtingą elektros srovės poveikį

  Skaudi nelaimė įvyko pirmadienį, Naujojoje Vilnioje. Gelbėdamas paauglį buvo sunkiai sužalotas ir vėliau ligoninėje mirė greitosios pagalbos vairuotojas.

  Skaityti visą tekstą

 • 10 lapkritis

  Darbo kodekse nenumatytos išskaitos iš atlyginimo yra neteisėtos

  Valstybinė darbo inspekcija (VDI) gauna informacijos, kad nesąžiningi darbdaviai neteisėtai renka iš darbuotojų lėšas tariamai siekiant ateityje padengti galimai darbdaviui padarytus „nuostolius“, naudodamiesi tuo, kad darbuotojai nežino Lietuvos Respublikos įstatymų arba yra atvykę iš trečiųjų šalių ir nemoka valstybinės kalbos arba nedrįsta kreiptis į institucijas.

  Skaityti visą tekstą

Naujienų archyvas

 • Seminarai ir renginiai

 • 08 gruodis

  Šiauliuose vyks jaunimui skitas renginys nelegalaus darbo žalos klausimais

  Gruodžio 8 d. 10.30 val. VDI Šiaulių teritorinio skyriaus vyriausiasis darbo inspektorius Andrius Jankauskas Užimtumo tarnybos patalpose ves renginį nelegalaus darbo žalos klausimais. Renginys skirtas jauniems asmenims, registruotiems Užimtumo tarnyboje.

  7