• Konsultacijų tel.: (8 5) 213 9772
 • Pranešk apie nelegalų darbą tel.: (8 5) 213 9750

 

 

 • Naujienos

 • 10 gruodis

  Praėjusią savaitę iš įmonių gauti pranešimai apie nelaimes darbe

  Praėjusią savaitę Valstybinėje darbo inspekcijoje (2019 m. gruodžio 9 d. 8 val. duomenimis) gauti pranešimai apie atvejus, kai įvykių darbe metu buvo sunkiai pakenkta 5 darbuotojų sveikatai ir 1 darbuotojas žuvo.

  Skaityti visą tekstą

 • 09 gruodis

  VDI akcija: 300 nelegaliai dirbusių asmenų, pažeidėjams – daugiau nei 48000 eurų baudų

  Per 10 dienų trukusią neplaninę nelegalaus darbo prevencijos ir kontrolės akciją, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atliko 546 patikrinimus visoje Lietuvoje. Pažeidėjams VDI paskirtų baudų suma siekia 48 650 eurų

  Skaityti visą tekstą

 • 06 gruodis

  Už nelegaliai įdarbintus nepilnamečius – 1100 eurų bauda individualiam asmeniui

  Šią savaitę Vilniaus miesto apylinkės teismas patvirtino Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) atlikto patikrinimo metu nustatytas aplinkybes, pripažino administracinėn atsakomybėn patrauktą pilietį A. G. kaltu dėl nelegalaus darbo bei komercinės ar ūkinės veiklos tvarkos pažeidimų ir skyrė jam 1100 eurų baudą.

  Skaityti visą tekstą

 • 05 gruodis

  Kolektyvinės sutartys turi būti registruojamos

  Galiojančios nacionalinio, šakos, teritorinio ir darbdavio lygio kolektyvinės sutartys privalo būti registruojamos ir viešai skelbiamos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos internetinėje svetainėje.

  Skaityti visą tekstą

 • 04 gruodis

  Plikledžio traumos pakeliui į darbą ar iš jo. Kaip elgtis?

  Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena, kaip elgtis, į ką atkreipti dėmesį, kad pirmajam ledui padengus kelius, nepadaugėtų darbuotojų traumų vykstant į darbą arba iš darbo, taip pat ir darbo vietose.

  Skaityti visą tekstą

 • 02 gruodis

  Parengtos saugaus darbo rekomendacijos vykdant miško darbus

  VDI parengė Darbuotojų saugos ir sveikatos metodines rekomendacijas vykdant miško darbus

  Skaityti visą tekstą

 • 25 lapkritis

  2018 m. spalio 29 d. straipsnio „Bendros tikrintojų pastangos sutaupė milijonus“ patikslinimas

  Valstybinė darbo inspekcija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (VDI) patikslina 2018 m. spalio 29 d. VDI tinklalapyje paskelbtą informacinį pranešimą „Bendros tikrintojų pastangos sutaupė milijonus“ ir jame nurodytas aplinkybes:

  Skaityti visą tekstą

 • 21 lapkritis

  Gerovės valstybė – kokios kliūtys ir perspektyvos

  Ar atlyginimų augimas yra visos šalies gerovės garantas? Ar augimas įmanomas be stiprių profsąjungų ir kolektyvinių derybų? Ar darbdaviams yra naudinga gerinti darbo sąlygas?

  Skaityti visą tekstą

 • 15 lapkritis

  Kovai su nelegaliu darbu būtinos konsoliduotos atsakingų institucijų pajėgos

  Valstybinėje darbo inspekcijoje (VDI), kuri koordinuoja nelegalų darbą kontroliuojančių institucijų nelegalaus darbo reiškinių kontrolės veiksmus, įvyko Nelegalaus darbo reiškinių atsiradimo sąlygų nagrinėjimo ir jo kontrolės centrinės koordinavimo grupės (CKG) posėdis.

  Skaityti visą tekstą

 • 05 lapkritis

  VDI pradeda informacinę kampaniją „Atsargiai – aukštis!“

  Kritimai iš aukščio – viena pagrindinių nelaimingų atsitikimų darbe priežasčių. Lietuvoje apie 30 proc. visų žuvusių darbe gyvybės neteko nukritę iš aukštai.

  Skaityti visą tekstą

 • 18 spalis

  Informacija apie nelaimingus atsitikimus darbe, įvykusius per 2019 metų III ketvirčius (2019-09-30 duomenimis)

  Lietuvos Respublikos valstybinėje darbo inspekcijoje prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – VDI) per 2019 m. III ketvirčius buvo gauti 29 pranešimai (išankstiniais duomenimis) apie įvykius darbe (10 iš jų susiję su eismo įvykiais), dėl kurių darbuotojai mirė, ir 88 pranešimai apie įvykius darbe, kurių metu buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai.

  Skaityti visą tekstą

Naujienų archyvas

 • Seminarai ir renginiai

 • 13 gruodis

  Darbų saugos reikalavimai statybvietėse, darbdavio pareigos ir atsakomybė

  Gruodžio 13 d. 10 val. Valstybinės darbo inspekcijos Šiaulių skyriaus vyriausiasis darbo inspektorius Leonidas Ramanauskas UAB „Žimpra“ (Džiugo g. 1A, Telšiai) darbų saugos specialistams, darbdaviams ir jų įgaliotiems asmenims, atsakingiems už darbų saugą ir darbo teisės reikalavimų vykdymą, ves seminarą tema „Darbų saugos reikalavimai statybvietėse, darbdavio pareigos ir atsakomybė“.

  5

 • 12 gruodis

  Darbuotojų psichikos sveikata

  Gruodžio 10 d. 12 val. Valstybinės darbo inspekcijos Darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vyresnioji patarėja-vyriausioji darbo inspektorė Vesta Macė dalyvaus Higienos instituto organizuojamame seminare „Darbuotojų psichikos sveikata“, kuris vyks šiame institute (Didžioji g. 22, Vilnius).

  5

 • 12 gruodis

  Seminaras jaunimui

  Gruodžio 12 d. 10 val. Valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus skyriaus vyriausioji darbo inspektorė Ramutė Čėplienė Užimtumo tarnybos Vilniaus klientų aptarnavimo departamento Trakų skyriaus Jaunimo darbo centre (V. Kudirkos 12A, Trakai) ves konsultacinį seminarą jaunimui.

  5

 • 12 gruodis

  Renginys Panevėžyje

  Gruodžio 12 d. 13 val. Valstybinės darbo inspekcijos Panevėžio skyriaus vyriausioji darbo inspektorė Elinga Stankūnienė Panevėžio Beržų progimnazijos (Beržų g. 37, Panevėžys) pradinių klasių mokytojams ves švietėjišką renginį, kuriame supažindins su mokytojams skirto darbuotojų saugos ir sveikatos ugdymo Napo priemonių rinkiniu („Sauga su šypsena“). Napo yra animacinių filmų herojus, kuris linksmai pristato su darbuotojų sauga ir sveikata susijusias temas ir rizikos prevencijos klausimus bei skatina juos aptarti.

  7

 • 11 gruodis

  Darbų saugos reikalavimai statybvietėse

  Gruodžio 11 d. 10 val. Valstybinės darbo inspekcijos Šiaulių skyriaus vyriausiasis darbo inspektorius Leonidas Ramanauskas UAB „Telšių gelžbetonis“ (Pramonės g. 2, Telšiai) darbų saugos specialistams, darbdaviams ir jų įgaliotiems asmenims, atsakingiems už darbų saugą ir darbo teisės reikalavimų vykdymą, ves seminarą tema „Darbų saugos reikalavimai statybvietėse“.

  5