• Konsultacijų tel.: (8 5) 213 9772
 • Pranešk apie nelegalų darbą tel.: (8 5) 213 9750

 

 

 • Naujienos

 • 21 spalis

  Prasideda Europos darbuotojų saugos ir sveikatos savaitė

  Kasmet paskutinė spalio savaitė visoje Europoje skelbiama Europos darbuotojų saugos ir sveikatos savaite, kurios metu darbdaviai, įmonių vadovai, specialistai, profsąjungų nariai ir visi darbuotojai kviečiami atkreipti dėmesį į darbuotojų saugos ir sveikatos situaciją darbe bei prevencijos kultūrą.

  Skaityti visą tekstą

 • 18 spalis

  Informacija apie nelaimingus atsitikimus darbe, įvykusius per 2019 metų III ketvirčius (2019-09-30 duomenimis)

  Lietuvos Respublikos valstybinėje darbo inspekcijoje prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – VDI) per 2019 m. III ketvirčius buvo gauti 29 pranešimai (išankstiniais duomenimis) apie įvykius darbe (10 iš jų susiję su eismo įvykiais), dėl kurių darbuotojai mirė, ir 88 pranešimai apie įvykius darbe, kurių metu buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai.

  Skaityti visą tekstą

 • 18 spalis

  VDI komentaras dėl darbuotojų teisių ekstremalios situacijos atveju

  Dėl gaisro Alytuje netoli gaisravietės esančioms įmonėms stabdant veiklą, Valstybinė darbo inspekcija sulaukia laikinai nuo darbo atleidžiamų darbuotojų klausimų ne tik dėl jų saugos ir sveikatos užtikrinimo, bet ir dėl darbo užmokesčio mokėjimo, nedirbto laiko įforminimo.

  Skaityti visą tekstą

 • 16 spalis

  Elektroniniu būdu bus inspektuojamos medienos apdirbimo įmonės

  Valstybinė darbo inspekcija (VDI) informuoja, kad šių metų spalio-lapkričio mėnesiais vykdys medienos apdirbimo įmonių elektroninį inspektavimą.

  Skaityti visą tekstą

 • 08 spalis

  Trys institucijos susitarė: dalinsis informacija apie darbuotojus iš užsienio

  Lietuvoje veikiantys darbdaviai, kurie įdarbina Europos Sąjungai nepriklausančių šalių piliečius arba pasitelkia iš kitų šalių laikinai komandiruojamus darbuotojus, nuo lapkričio turės pateikti tik vieną pranešimą apie įdarbinamą užsienietį. Tai bus galima padaryti per „Sodros“ elektroninę draudėjų aptarnavimo sistemą (EDAS) ir ši informacija bus pasiekiama Valstybinei darbo inspekcijai, Užimtumo tarnybai, o pastaroji ją perduos dar ir Migracijos departamentui.

  Skaityti visą tekstą

 • 02 spalis

  Ar žinome kiek kainuoja darbuotojų sauga ir sveikata?

  Lietuvoje kasmet vidutiniškai virš 4000 žmonių patiria nelaimingus atsitikimus darbe, o apie 200 –susižaloja itin sunkiai ar žūsta, bet dar didelė dalis šalies darbdavių vis dar nemato grėsmių darbuotojų saugai.

  Skaityti visą tekstą

 • 24 rugsėjis

  Vėžiniai susirgimai – kas darbe rizikuoja labiausiai?

  Kasmet Europoje vėžys nustatomas maždaug 1,6 mln. žmonių, daugiau nei 120 tūkst. iš jų vėžys išsivysto dėl kancerogenų poveikio darbe – 80 tūkst. šių žmonių miršta. Vykdant Europos saugių darbo vietų kampaniją “Efektyvus pavojingų medžiagų valdymas“ Valstybinė darbo inspekcija rugsėjo mėnesį Lietuvos aukštosiose mokyklose surengė 2 informacinius punktus studentams. Dar kartą įsitikinta, jog būsimiesiems vadovams ir specialistams trūksta žinių apie šiuos susirgimus darbo vietoje.

  Skaityti visą tekstą

 • 18 rugsėjis

  Dauguma darbuotojų apmokyti saugiai dirbti esant rizikai dėl silicio dioksido dulkių

  Valstybinė darbo inspekcija (VDI) beveik 40 įmonių, kuriose darbuotojai susiduria ar gali susidurti su silicio dioksido dulkių poveikio rizika darbo aplinkoje, elektroninio inspektavimo pagalba atliko silicio dioksido dulkių keliamo pavojaus susirgti vėžiu įvertinimą.

  Skaityti visą tekstą

 • 05 rugsėjis

  Kviečiama teikti pretendentus Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimo konkursui

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šių metų rugsėjo 2 d. paskelbė Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimo (NAVA) konkursą. Jis skirtas pagerbti įmonėms, 2019 m. labiausiai prisidėjusioms prie socialinės atsakomybės principų taikymo savo veikloje ir / ar už jos ribų.

  Skaityti visą tekstą

 • 18 liepa

  Šiais metais darbe prarasta 20 žmonių gyvybių

Naujienų archyvas

 • Seminarai ir renginiai

 • 24 spalis

  Personalo iššūkiai pramonės ir gamybos įmonėse

  Spalio 24 d. 9.15 val. Valstybinės darbo inspekcijos Informavimo ir konsultavimo skyriaus vedėjas Šarūnas Orlavičius dalyvaus verslo pusryčiuose-diskusijoje „Personalo iššūkiai pramonės ir gamybos įmonėse“, rengiamoje „Sorainen“ biure (Gedimino pr. 44A, Vilnius).

  7

 • 24 spalis

  Darbo sutarties sudarymo, nutraukimo pagrindai. Nelegalaus darbo žala, jo pasekmės

  Spalio 24 d. 10 val. Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos skyriaus vyriausiasis darbo inspektorius Marijus Dargis Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Šilutės skyriuje (Dariaus ir Girėno g. 10, Šilutė) ves seminarą nelegalaus darbo prevencijai „Darbo sutarties sudarymo, nutraukimo pagrindai. Nelegalaus darbo žala, jo pasekmės“.

  5

 • 24 spalis

  Renginys Briuselyje

  Spalio 24–25 d. Valstybinės darbo inspekcijos Neteisėtos veiklos priežiūros skyriaus vedėjas Gediminas Noreika, Europos Komisijos Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinio direktorato Darbo judumo ir laisvo darbuotojų judėjimo skyriaus kvietimu, dalyvaus Briuselyje (Belgija) vyksiančiame Europos kovos su nedeklaruojamu darbu platformos plenariniame posėdyje.

  7

 • 24 spalis

  Renginys jaunimui Ukmergėje

  Spalio 24 d. 10 val. Valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus skyriaus vyriausioji darbo inspektorė Loreta Klangauskienė Užimtumo tarnybos Vilniaus klientų aptarnavimo departamento Ukmergės skyriaus Jaunimo darbo centre (Vytauto g. 75, Ukmergė) ves švietėjišką renginį jaunimui apie teisėtą darbą.

  7

 • 22 spalis

  Migracija iš trečiųjų šalių. Situacija šalyje: grėsmės ir iššūkiai

  Spalio 22 d. 9.30 val. Valstybinės darbo inspekcijos Neteisėtos veiklos priežiūros skyriaus patarėjas Aras Petrevičius Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos organizuojamoje konferencijoje „Migracija iš trečiųjų šalių. Situacija šalyje: grėsmės ir iššūkiai“ skaitys pranešimą užsieniečių darbo kontrolės klausimais. Renginys vyks Europa City viešbutyje (J. Jasinskio g. 14, Vilnius).

  7

 • 22 spalis

  Praktiniai efektyvaus pavojingų medžiagų valdymo sprendimai

  Spalio 22 d. 10 val. Valstybinė darbo inspekcija, vykdanti EU–OSHA Lietuvos ryšių punkto funkcijas ir Lietuvoje koordinuojanti Europos kampaniją „Efektyvus pavojingų medžiagų valdymas“, įmonių vadovams, darbuotojų bei darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybų atstovams, socialiniams partneriams organizuoja šios kampanijos uždarymo Lietuvoje konferenciją „Praktiniai efektyvaus pavojingų medžiagų valdymo sprendimai“. Renginys vyks viešbutyje „Holiday Inn“ (Šeimyniškių g. 1, Vilnius).

  7

 • 22 spalis

  Renginys nelegalaus darbo prevencijai

  Spalio 22 d. 10 val. Valstybinės darbo inspekcijos Šiaulių skyriaus vyriausioji darbo inspektorė Dalia Mikalauskienė Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Akmenės skyriaus patalpose (Taikos g. 1, Naujoji Akmenė) ves renginį nelegalaus darbo prevencijai.

  7

 • 22 spalis

  Renginys Lvove

  Spalio 22–24 d. Valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus skyriaus vedėjas Ramūnas Rakauskas ir Kauno skyriaus vedėjas Adas Baliukevičius, plėtojant vystomąjį bendradarbiavimą su Ukrainos valstybine darbo tarnyba bei siekiant keistis gerąja praktika teritorinių skyrių lygiu, vyks darbo vizito į Ukrainos valstybinės darbo tarnybos Lvovo teritorinį skyrių.

  7