• Konsultacijų tel.: (8 5) 213 9772
 • Pranešk apie nelegalų darbą tel.: (8 5) 213 9750

 

 

 • Naujienos

 • 10 rugsėjis

  Praėjusią savaitę iš įmonių gauti pranešimai apie nelaimes darbe

  Praėjusią savaitę Valstybinėje darbo inspekcijoje (2019 m. rugsėjo 9 d. 8 val. duomenimis) gauti pranešimai apie atvejus, kai įvykių darbe metu buvo sunkiai pakenkta 6 darbuotojų sveikatai ir 2 darbuotojai žuvo.

  Skaityti visą tekstą

 • 06 rugsėjis

  Tęsiamas pacientų kėlimo ir vartymo rankomis darbų e. inspektavimas

  Valstybinė darbo inspekcija (VDI) informuoja, kad toliau tęsiamas pavasarį pradėtas stacionarines asmens sveikatos priežiūros, slaugos ir globos paslaugas teikiančių įstaigų e. inspektavimas. Šios įstaigos turės įvertinti pacientų kėlimo ir vartymo rankomis atitiktį darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų reikalavimams. Tai susiję su tendencija, kad didėja pacientų kėlimą ir vartymą rankomis atliekančių darbuotojų profesinių ligų.

  Skaityti visą tekstą

 • 05 rugsėjis

  Kviečiama teikti pretendentus Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimo konkursui

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šių metų rugsėjo 2 d. paskelbė Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimo (NAVA) konkursą. Jis skirtas pagerbti įmonėms, 2019 m. labiausiai prisidėjusioms prie socialinės atsakomybės principų taikymo savo veikloje ir / ar už jos ribų.

  Skaityti visą tekstą

 • 05 rugsėjis

  Visuose darbo skelbimuose turi būti nurodytas atlyginimas

  VDI primena, kad jau daugiau nei mėnesį galioja reikalavimas darbo skelbimuose nurodyti siūlomo darbo užmokesčio dydį. Darbdavys gali pasirinkti, ar skelbti tik siūlomo bazinio darbo užmokesčio dydį, ar nurodyti tik dydžio intervalą, ar į darbo skelbimą įtraukti ir dydį, ir intervalą.

  Skaityti visą tekstą

 • 18 liepa

  Šiais metais darbe prarasta 20 žmonių gyvybių

 • 18 liepa

  Valstybinėje darbo inspekcijoje – susitikimas dėl teisės aktų reikalavimų pasikeitimų GOST tipo dujų balionams

 • 15 liepa

  Informacija apie nelaimingus atsitikimus darbe, įvykusius per 2019 metų I pusmetį (2019-07-05 duomenimis)

 • 11 liepa

  Šiemet fiksuojama mažiau nedeklaruoto darbo atvejų

 • 10 rugsėjis

  Informacija įmonėms, į kurias komandiruojami darbuotojai iš trečiųjų šalių

  Nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. įsigaliojo pareiga įmonėms, į kurias komandiruojami trečiosiose valstybėse įsteigtų įmonių darbuotojai, teikti informaciją apie šiuos darbuotojus Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos teritoriniams skyriams

  Skaityti visą tekstą

Naujienų archyvas

 • Seminarai ir renginiai

 • 20 rugsėjis

  Nelegalaus darbo žala, darbo sutartys, darbo laikas

  Rugsėjo 20 d. 10 val. Valstybinės darbo inspekcijos Panevėžio skyriaus vyriausiasis darbo inspektorius Rimas Truncė Užimtumo tarnybos Panevėžio klientų aptarnavimo departamento Pasvalio skyriuje (Taikos g. 18A, Pasvalys) ves konsultacinį renginį nelegalaus darbo prevencijai (nelegalaus darbo žala, darbo sutartys, darbo laikas).

  7

 • 19 rugsėjis

  Darbo sutarties sudarymo, nutraukimo pagrindai. Nelegalaus darbo žala, jo pasekmės

  Rugsėjo 19 d. 14 val. Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos skyriaus vyriausiasis darbo inspektorius Simas Sviderskas Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyriuje (Naikupės g. 27A, Klaipėda) ves seminarą nelegalaus darbo prevencijai „Darbo sutarties sudarymo, nutraukimo pagrindai. Nelegalaus darbo žala, jo pasekmės“.

  5

 • 18 rugsėjis

  Renginys Utenos rajone

  Rugsėjo 18 d. 13 val. Valstybinės darbo inspekcijos Panevėžio skyriaus patarėjas vyriausiasis darbo inspektorius Sigitas Mikučionis dalyvaus susitikime su Rokiškio, Panevėžio, Visagino, Utenos biudžetinių ir VšĮ darbuotojų profesinių sąjungų atstovais. Renginyje, kuris vyks Utenos rajono savivaldybės patalpose, bus aptariama darbo ginčų tema.

  7

 • 18 rugsėjis

  Darbo tarybos steigimas ir veikla

  Rugsėjo 18 d. 15 val. Valstybinės darbo inspekcijos Šiaulių skyriaus vyriausioji darbo inspektorė Simona Mickutė Šiaulių profesinio rengimo centre (Gardino g. 4, Šiauliai) darbuotojams ir darbdaviams ves konsultacinį renginį „Darbo tarybos steigimas ir veikla“.

  7

 • 17 rugsėjis

  Emociškai saugi darbo aplinka, pagrįsta sąžiningumo ir bendradarbiavimo principais

  Rugsėjo 17 d. 11 val. Valstybinės darbo inspekcijos Šiaulių skyriaus vyriausieji darbo inspektoriai Aidas Šiurkus ir Jolita Grigaitienė Šiaulių vaikų globos namų „Šaltinis” (Vytauto g. 182, Šiauliai) darbuotojams ir darbdaviams ves konsultacinį renginį „Emociškai saugi darbo aplinka, pagrįsta sąžiningumo ir bendradarbiavimo principais“.

  7

 • 17 rugsėjis

  Darbo sutarties sudarymo, nutraukimo pagrindai. Nelegalaus darbo žala, jo pasekmės

  Rugsėjo 17 d. 13 val. Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos skyriaus vyriausiasis darbo inspektorius Algirdas Rekašius Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Kretingos skyriuje (V. Nagevičiaus g. 8, Kretinga) ves seminarą nelegalaus darbo prevencijai „Darbo sutarties sudarymo, nutraukimo pagrindai. Nelegalaus darbo žala, jo pasekmės“.

  5

 • 17 rugsėjis

  Renginys Vilniuje

  Rugsėjo 17–19 d. Valstybinės darbo inspekcijos Darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė Nerita Šot ir šio skyriaus darbų saugos inžinierius Giedrius Dambrauskas Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakultete (Didlaukio g. 49, Vilnius) organizuos Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūros (EU-OSHA) Lietuvos ryšių punkto laikinojo Informacinio punkto veiklą. Atvykusieji į šį punktą bus supažindinami su Europos saugių darbo vietų kampanijos „Efektyvus pavojingų medžiagų valdymas“ tikslais, uždaviniais ir teikiama informacija; bus siūloma dalyvauti viktorinoje šios kampanijos tema, taip pat vyks filmo „Automatinis fitnesas“ peržiūra ir diskusijos.

  7

 • 10 rugsėjis

  Darbo įstatymų laikymasis chemijos pramonėje

  Rugsėjo 10–12 d. Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Jonas Gricius, Ukrainos valstybinės darbo tarnybos kvietimu, darbo vizito metu Ukrainos valstybinės darbo tarnybos Odesos regioniniame skyriuje dalyvaus ir skaitys pranešimą teminėje konferencijoje, skirtoje darbo saugos ir darbo įstatymų laikymuisi chemijos pramonėje, taip pat susitikime Ukrainos valstybinės darbo tarnybos generaliniame direktorate supažindins su Valstybinės darbo inspekcijos patirtimi darbuotojų saugos ir sveikatos srityje, su pasiekimais plėtojant šiuolaikišką bei veiksmingą darbo inspekcijos sistemą. Darbo vizito kartu vyksta Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus pavaduotojas Dalius Čeponas.

  7