• Konsultacijų tel.: (8 5) 213 9772
 • Pranešk apie nelegalų darbą tel.: (8 5) 213 9750

 

 

 • Naujienos

 • 20 sausis

  Praėjusią savaitę iš įmonių gauti pranešimai apie nelaimes darbe

  Praėjusią savaitę Valstybinėje darbo inspekcijoje (2020 m. sausio 20 d. 8 val. duomenimis) gauti pranešimai, kad įvykių darbe metu buvo sunkiai pakenkta 2 darbuotojų sveikatai.

  Skaityti visą tekstą

 • 08 sausis

  Primename, kad pavojus dirbant iškasose yra didelis

  Gerbiamieji įmonių vadovai, šiuo laišku dar kartą norime atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad kiekvienais metais vykdant darbus iškasose įvyksta sunkūs ir mirtini nelaimingi atsitikimai darbe. Ne išimtis ir praėję 2019 metai, kai dirbant iškasose, dėl nesilaikymo darbuotojų saugos ir sveikatos užtikrinimo reikalavimų, buvo sunkiai sužalotas vienas ir žuvo trys darbuotojai.

  Skaityti visą tekstą

 • 08 sausis

  Šiais metais pirmas mirtinas nelaimingas atsitikimas darbe – dėl nesaugaus darbo iškasose

  Šiandien gavusi informacijos apie mirtiną nelaimingą atsitikimą darbe Druskininkuose, kai statybvietėje žemės užvirto ant dviejų darbininkų ir vienas iš jų žuvo, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) kreipiasi į įmonių vadovus, ragindama juos užtikrinti darbuotojams saugias darbo sąlygas.

  Skaityti visą tekstą

 • 06 sausis

  Transporto sektoriaus įmonėse – VDI patikrinimai dėl nedeklaruoto darbo

  Valstybinė darbo inspekcija (VDI), vykdydama nuolatinę transporto sektoriaus stebėseną ir kontrolę, siekiant minimizuoti šešėlinės ekonomikos apraiškas, patikrino 22 krovininio kelių transporto įmones.

  Skaityti visą tekstą

 • 30 gruodis

  Kovai su nesąžiningais vežėjais - nauja iniciatyva

  Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) iniciatyva 2020 metais visi šalies kelių transporto priemonių, kuriose naudojami skaitmeniniai tachografai, savininkai privalės periodiškai nuskaitomus duomenis iš skaitmeninių tachografų ir vairuotojų kortelių kas ketvirtį teikti į bendrą stebėsenos ir informavimo valstybės informacinę sistemą „Vektra“. Ši naujovė įsigalios 2020 m. sausio 1 d., o duomenų pateikimo pradžia numatoma liepos 1 dieną.

  Skaityti visą tekstą

 • 30 gruodis

  Nuo 2020 m. sausio 1 d. keičiama neapmokestinamojo pajamų dydžio (toliau – NPD) apskaičiavimo tvarka lemia didesnį NPD

  Nuo 2020 m. sausio 1 d. keičiama neapmokestinamojo pajamų dydžio (toliau – NPD) apskaičiavimo tvarka lemia didesnį NPD. Valstybinę darbo inspekciją (toliau – VDI) pasiekė informacija, jog kai kurie darbdaviai, pasinaudodami šia situacija, teikia darbuotojams siūlymus pakeisti darbo sutartyse numatytą darbo užmokestį.

  Skaityti visą tekstą

 • 17 gruodis

  Tinkamai įvertinus socialinių darbuotojų profesinę riziką bus užtikrinta jų sauga darbe

 • 04 gruodis

  Plikledžio traumos pakeliui į darbą ar iš jo. Kaip elgtis?

  Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena, kaip elgtis, į ką atkreipti dėmesį, kad pirmajam ledui padengus kelius, nepadaugėtų darbuotojų traumų vykstant į darbą arba iš darbo, taip pat ir darbo vietose.

  Skaityti visą tekstą

 • 25 lapkritis

  2018 m. spalio 29 d. straipsnio „Bendros tikrintojų pastangos sutaupė milijonus“ patikslinimas

  Valstybinė darbo inspekcija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (VDI) patikslina 2018 m. spalio 29 d. VDI tinklalapyje paskelbtą informacinį pranešimą „Bendros tikrintojų pastangos sutaupė milijonus“ ir jame nurodytas aplinkybes:

  Skaityti visą tekstą

 • 05 lapkritis

  VDI pradeda informacinę kampaniją „Atsargiai – aukštis!“

  Kritimai iš aukščio – viena pagrindinių nelaimingų atsitikimų darbe priežasčių. Lietuvoje apie 30 proc. visų žuvusių darbe gyvybės neteko nukritę iš aukštai.

  Skaityti visą tekstą

Naujienų archyvas

 • Seminarai ir renginiai

 • 20 sausis

  Renginys Šiauliuose

  Sausio 20 d. 10 val. Valstybinės darbo inspekcijos Šiaulių teritorinio skyriaus vedėjas Zenonas Griguola ir vyriausiasis darbo inspektorius Stanislovas Tamutis dalyvaus Šiaulių apskrities JOC posėdyje Šiaulių apskrities valstybinėje mokesčių inspekcijoje (Vilniaus g. 265, Šiauliai).

  7