select

SVARBI INFORMACIJA DĖL COVID-19

Čia rasite pranešimų dėl prastovų tvarką, VDI rekomendacijas, informaciją apie darbo santykių reguliavimą ekstremaliosios situacijos ir (ar) karantino metu bei naudingas nuorodas.
2022-01-24

INFORMACIJA APIE NELAIMINGUS ATSITIKIMUS DARBE, ĮVYKUSIUS PER 2021 METUS (2022-01-03 duomenimis)

Lietuvos Respublikos valstybinėje darbo inspekcijoje prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – VDI) per 2021 m. buvo gauti 47 pranešimai (išankstiniais duomenimis) apie įvykius darbe, dėl kurių darbuotojai mirė, ir 124 pranešimai apie įvykius darbe, kurių metu buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai.

2022-01-18

Skaidriai dirbančio ID kodas

Nuo šių metų balandžio 1 d. kiekvienas statybos darbus atliekantis fizinis asmuo privalės turėti galiojantį Skaidriai dirbančio ID kodą. Skaidriai dirbančio asmens identifikavimui bus naudojama „Sodros“ informacinė sistema, apdraustųjų ir išmokų gavėjų registrai bei juose šiuo metu jau kaupiami duomenys – informacija apie darbuotoją, darbdavį, savarankiškai dirbantį asmenį bei informacija apie į Lietuvą komandiruojamus darbuotojus.

2022-01-17

Patikrinimai viešojo maitinimo įstaigose

Per mėnesį tikslinių viešojo maitinimo įmonių patikrinimų metu nustatyti 78 asmenys, dirbę pažeidžiant įstatymus. Atliktų 48 patikrinimų metu nustatyti 78 asmenys, dirbę nelegaliai, nedeklaruotą darbą, įdarbinti nesilaikant užsieniečių įdarbinimo tvarkos, iš jų 3 asmenys dirbo nelegaliai, 66 asmenys dirbo nedeklaruotą darbą, o 9 asmenys buvo įdarbinti nesilaikant užsieniečių įdarbinimo tvarkos.

 

ALT

DISKRIMINACIJA DĖL AMŽIAUS DARBE

ALT

LYGIOS GALIMYBĖS

ALT

ŠEIMA IR DARBAS

ALT

DARBO GINČAI

ALT

DSS MOKYMAS IR ŽINIŲ TIKRINIMAS

ALT

METODINĖS REKOMENDACIJOS

ALT

NELEGALUS IR PRIVERSTINIS DARBAS

ALT

NELAIMINGI ATSITIKIMAI

ALT

NAUJIENOS IR RENGINIAI