• Konsultacijų tel.: (8 5) 213 9772
 • Pranešk apie nelegalų darbą tel.: (8 5) 213 9750

 

 

 

 • Naujienos

 • 03 spalis

  Užtikrindami orumą darbe mes užtikriname ir pamatines žmogaus teises

  Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) misija – orus darbas. Spalio 7-ąją minint Dieną už orų darbą VDI primena, kad tarpusavio pagarba ir saugumas darbe saugo gyvybes ir leidžia klestėti mūsų visuomenei.

  Skaityti visą tekstą

 • 03 spalis

  Praėjusią savaitę iš įmonių gauti pranešimai apie nelaimes darbe

  Praėjusią savaitę Valstybinėje darbo inspekcijoje (2022 m. spalio 3 d. 8 val. duomenimis) gauti pranešimai, kad įvykių darbe metu buvo sunkiai pakenkta 4 darbuotojų sveikatai.

  Skaityti visą tekstą

 • 30 rugsėjis

  Pranešimo forma apie prastovas

  Nuo 2022 m. spalio 1 d. įsigalioja nauja pranešimų apie paskelbtas (atšauktas) prastovas teikimo Valstybinei darbo inspekcijai tvarka. Įsigaliojus šiai tvarkai darbdaviai apie darbuotojams paskelbtas prastovas ar dalines prastovas VDI privalo informuoti pateikdami pranešimo formą per Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacinę sistemą.

  Skaityti visą tekstą

 • 29 rugsėjis

  Darbo ginčų komisijų rezultatai 2022 metų pirmąjį pusmetį – tendencingi: prašymų skaičius ir vėl augo

  Per 2022 m. I pusmetį gauta 2 916 prašymų išnagrinėti darbo ginčus. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praeitais metais, prašymų skaičius išaugo daugiau kaip 20 proc. (palyginti – 2 284 praeitų metų pirmąjį pusmetį).

  Skaityti visą tekstą

 • 21 rugsėjis

  Valstybinė darbo inspekcija ir Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo

  2022 m. rugsėjo 21 d. Valstybinė darbo inspekcija (atstovaujama vadovo Jono Griciaus) ir Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga (atstovaujama pirmininko Arvydo Dambrausko) pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo.

  Skaityti visą tekstą

 • 14 rugsėjis

  Dažniausia ginčų tarp darbdavio ir darbuotojo priežastis – vėluojantis darbo užmokestis

  Darbo užmokestis yra būtinas veiksnys užtikrinant tinkamas darbo ir gyvenimo sąlygas. Tačiau dažniausia ginčų kilimo priežastis – nesumokėtas darbo užmokestis. Kiekvienais metais daugiausia reikalavimų darbo ginčų komisijose keliama būtent dėl darbo užmokesčio.

  Skaityti visą tekstą

 • 11 rugpjūtis

  Patikslintas vidaus vandenų transporto darbo ir poilsio laiko organizavimas

  Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui patikslinti jau anksčiau perkeltą Europos Sąjungos teisės aktą dėl vežimo vidaus vandens keliais sektoriaus darbo ir poilsio laiko organizavimo aspektų į nacionalinę teisę, o su Darbo kodeksu suderinta pavyzdinės darbo sutarties su jūrininku forma.

  Skaityti visą tekstą

 • 10 rugpjūtis

  VDI kviečia įmonių vadovus būti budresnius: padažnėjo mirtinų atvejų darbe dėl elektros srovės poveikio

  Pastarieji du vasaros mėnesiai – pragaištingi. Vien per šių metų liepos ir rugpjūčio mėn. įvyko keli tragedija pasibaigę nelaimingi atsitikimai darbe. Neužtikrinus darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų nuo elektros srovės poveikio netekome net 3 darbuotojų.

  Skaityti visą tekstą

 • 05 rugpjūtis

  Parengta metodinė priemonė „Darbo apmokėjimo sistemos kūrimo metodinės rekomendacijos“

  Ekspertų komanda, bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, įgyvendinant projektą „Įmonių socialinės atsakomybės skatinimas“, parengė metodinę priemonę „Darbo apmokėjimo sistemos kūrimo metodinės rekomendacijos“.

  Skaityti visą tekstą

 • 02 rugpjūtis

  Lietuvos Respublikos darbo kodekso pakeitimai dėl komandiruočių sąlygų

  Informuojame, kad 2022 m. rugpjūčio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos darbo kodekso (DK) 107 straipsnio 6 dalies pakeitimas: darbuotojui prieš išvykimą į komandiruotę kitoje valstybėje ilgesniam negu dvidešimt aštuonių dienų laikotarpiui turi būti įteikti DK 44 straipsnio 1 ir 2 dalyse nurodyti dokumentai

  Skaityti visą tekstą

 • 22 liepa

  Bendradarbiavimas su Respublikine jungtine profesine sąjunga

  Valstybinė darbo inspekcija nuolat plečia bendradarbiavimą su profesinėmis sąjungomis. Liepos mėn. susitiko VDI ir Respublikinė jungtinės profesinės sąjungos vadovai, pradėjo derinti tarpusavio bendradarbiavimo sutartį.

  Skaityti visą tekstą

Naujienų archyvas

 • Seminarai ir renginiai

 • 20 spalis

  Internetinė konferencija „Inovatyvus požiūris į darbuotojų saugą – sėkminga verslo investicija į ateitį“

  Spalio 20 d. vyks nemokama internetinė konferencija „Inovatyvus požiūris į darbuotojų saugą – sėkminga verslo investicija į ateitį“, kurią organizuoja UAB „Verslo aljansas“ kartu su VDI. Konferencijoje bus aptariami nelaimingi atsitikimai ir pagrindinės darbdavių daromos klaidos, pristatoma elektroninė darbuotojų saugos ir sveikatos vadybos sistema, kalbama apie psichologinį smurtą bei aktualius Darbo kodekso pakeitimus.

  Renginys skirtas vadovams, personalo specialistams, darbuotojų saugos ir sveikatos specialistams, profesinės sveikatos specialistams ir yra rengiamas visuomeniniais, švietėjiškais tikslais. Dėl detalesnės informacijos ir registracijos kreipkitės nurodytais kontaktais.

  AUKŠTAITIJOS REGIONO INTERNETINĖ KONFERENCIJA

  7

 • 11 spalis

  Europos 2020–2022 m. saugių darbo vietų kampanija „Saugiose darbo vietose mažesnis krūvis“

  Spalio 11–12 d., vykdant Europos saugių darbo vietų 2020–2022 m. kampaniją „Saugiose darbo vietose mažesnis krūvis“, skirtą su darbu susijusių kaulų ir raumenų sistemos sutrikimų prevencijai ir valdymui VU Medicinos fakultete (M. K. Čiurlionio g. 21, Vilnius) veiks informacinis punktas. Informacinis punktas – yra vienas iš Europos saugių darbo vietų kampanijai skirtų renginių, kuriuos organizuoja Europos saugos ir sveikatos darbe agentūros (EU-OSHA) Lietuvos ryšių punktas, veikiantis Valstybinėje darbo inspekcijoje.

  KVIETIMAS

  7

 • 05 spalis

  Nuotoliniai mokymai „Darbdavio lygmens kolektyvinė sutartis“

  Spalio 5 d. 9 val. VDI kviečia į nemokamus nuotolinius mokymus „Darbdavio lygmens kolektyvinė sutartis“, kuriuose bus aptariama, kokiais atvejais ir sąlygomis ir kokie darbo teisės subjektai turi teisę sudaryti vieną iš kolektyvinių sutarčių rūšių – darbdavio lygmens kolektyvinę sutartį, jos sudarymo procedūra, sutarties turinys, taikymas, galiojimas, nutraukimas bei kaip sprendžiami ginčai dėl kolektyvinės sutarties vykdymo.

  Renginio data: 2022 m. spalio 5 d. Pradžia – 9 val.
  Renginio vieta: seminaras vyks nuotoliniu būdu per Teams platformą.
  Pranešėjos: Darbo teisės skyriaus teisininkės Lina Tribandytė bei Ugnė Kotryna Jakavičiūtė.

  Dėl riboto dalyvių skaičiaus registracija yra būtina ir gali būti sustabdyta anksčiau. Registruotis galima iki spalio 4 d. 16 val. Apie registracijos patvirtinimą bus pranešta el. laišku. Dalyviams, kuriems bus patvirtinta registracija, atsiųsime  prisijungimo prie mokymų informaciją. Sertifikatai išduodami nebus.

  7