• Konsultacijų tel.: (8 5) 213 9772
  • Pranešk apie nelegalų darbą tel.: (8 5) 213 9750

 

 

Dok.data 25-03-2020

 

Ar darbdavys ekstremaliosios situacijos ir/ar karantino metu gali imtis papildomų sveikatos apsaugos priemonių ir prieš darbo pradžią patikrinti darbuotojų kūno temperatūrą?

Nuo 2020 m. vasario 26 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 152, atsižvelgiant į nepalankią pasaulinę pandeminę COVID-19 (korona virusinės infekcijos) situaciją, visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo grėsmės.
VDI nuomone, siekiant užtikrinti darbuotojų saugą ir sveikatą, darbuotojų kūno temperatūra gali būti matuojama, paskiriant už tai atsakingą asmenį, nustatant tvarką kaip, kas ir kada matuos darbuotojų kūno temperatūrą, užtikrinti, kad darbuotojų kūno temperatūra būtų matuojama bekontakčiais termometrais, informuoti darbuotojus apie kūno temperatūros matavimą bei būtinybę tai daryti paskelbtos ekstremaliosios situacijos metu.
Svarbu pabrėžti, kad darbdaviai (laikomi duomenų valdytojais) turėtų susilaikyti nuo darbuotojų kūno temperatūros rodmenų rinkimo. Vadovaujantis Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos vieša konsultacija, šie duomenys netūrėtų būti kaupiami, renkami, saugomi ir pan. Papildomai informuojame, kad darbdavys turėtų imtis aktyvių veiksmų, informuojant darbuotojus apie ligos simptomus, galimas rizikas, jų valdymo būdus, taikytinas priemones, galimybes dirbti nuotoliniu būdu, darbuotojų pareigą informuoti apie pasireiškusius COVID-19 ar panašius simptomus ir kt.