• Konsultacijų tel.: (8 5) 213 9772
  • Pranešk apie nelegalų darbą tel.: (8 5) 213 9750

 

Inspekcijoje pasiektas 90 proc. kolektyvinis imunitetas   2021-07-21

VDI pasiektą  90 proc. kolektyvinį imunitetą lėmė keli faktoriai
Šalyje sulėtėjus visuotinio skiepijimo mastams, Valstybinė darbo inspekcija jaučiasi pasirengusi rudeniui –  iš 281 dirbančiojo pasiskiepijo ar yra persirgę Covid-19 liga 253 darbuotojai.
„Valstybinės darbo inspekcijos darbuotojų kolektyvinis imunitetas pasiekė 90 procentų. Didžiuojuosi VDI darbuotojų suvokimu, kad visuotinės mirtinos ligos ir jos platinimo galima išvengti tik skiepijantis. Raginu tai suprasti visus mūsų Lietuvos žmones. Būkime sveiki ir saugokime save ir kitus!“ –  kviečia nedelsti VDI vadovas Jonas Gricius, vienas pirmųjų inspekcijoje pasiskiepijęs nuo Covid-19 viruso.
Pasak VDI, iš viso 74 procentai darbuotojų yra pasiskiepiję (kiti – persirgę Covid-19 liga). Nemaža dalis pasiskiepijo per pastaruosius kelis mėnesius, dalis – per kasmetines atostogas. Pasiekti aukštą darbuotojų skiepijimo procentą padėjo keletas priežasčių. Pirmieji pasiskiepijo racionaliai įvertinę Covid-19 viruso grėsmes ir savo artimųjų rate susidūrę su jo lemtomis netektimis ar itin sunkiais ligos atvejais.
„VDI darbuotojų atsakomybės yra susijusios su saugiomis darbo sąlygomis, rizikų vertinimu, todėl natūralu, kad darbuotojai pasitiki mokslu grįstais įrodymais ir skiepijasi. Suveikė ir kiti faktoriai. Per pandemijos piką jautėme didelį sergančiųjų Covid-19 liga nerimą ir apgailestavimą, kad jų darbus teks atlikti kolegoms, kurie taip pat turi šeimas, mažų vaikų. Įsitikinome, kad asmeninė atsakomybė ir baimė būti atribotam nuo kolektyvo yra svari“, – vardija didelį pasiskiepijusiųjų procentą lėmusias priežastis VDI vadovas J. Gricius. – Ši baimė susijusi ir su kitu veiksniu – galimybe grįžti dirbti į biurą užuot dirbus nuotoliniu būdu, kas daugeliui, pasirodo, yra pranašumas. Tai įmanoma tik pasiskiepijus, persirgus arba periodiškai testuojantis. Visą laiką nuo pandemijos pradžios intensyviai kalbėjome su darbuotojais – vardijome viruso rizikas ir ilgalaikes pasekmes kolektyvui, kiekvienam asmeniškai. Šis bendras darbas ir racionalus mūsų darbuotojų situacijos supratimas – pasirinkimas skiepytis tik patvirtina, kad einame teisingu keliu – kuriame atvirą, kalbančią ir motyvuojančią komandos dvasią.“
Nors institucija pasiekė itin aukštą kolektyvinį imunitetą, į VDI kreipiasi darbuotojai, kuriuos testuotis ar skiepytis verčia darbdaviai. Būdų, kaip paskatinti darbuotojų vakcinaciją ieško ir kitos institucijos, tačiau, pasak VDI vadovo J. Griciaus, pirmiausia, būtina kalbėtis su žmonėmis negąsdinant, nemenkinant jų dėl kitokio suvokimo, o rodant savo pavyzdį ar net išklausant nuogąstavimus apie skiepus ir pasaulį apėmusią pandemiją.

VDI primena, kad periodiniai testavimai, ar neserga užkrečiamąja liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, yra privalomi tam tikrus darbus ir veiklas atliekantiems darbuotojams. Šių darbų ir profesijų sąrašą tvirtina LR Vyriausybė.

Kilus klausimams dėl darbo sąlygų ir darbo organizavimo, kai tai susiję su Covid-19 ligos prevencija darbo vietose, VDI kviečia konsultuotis konsultacijų telefonu (8 5) 213 9772, el. paštu [email protected] arba parašant asmeninę žinutę socialinio tinklo „Facebook“ VDI paskyroje.