• Konsultacijų tel.: (8 5) 213 9772
  • Pranešk apie nelegalų darbą tel.: (8 5) 213 9750

Asmenų aptarnavimo tvarka   2020-08-12

Nuo birželio 1 d. Valstybinė darbo inspekcija savo veiklą vykdo įprasta tvarka: atnaujinti ūkio subjektų planiniai ir neplaniniai patikrinimai bei kiti inspekciniai veiksmai, darbo inspektoriams apsilankant patikros vietose.
Nors nutraukus karantiną, bet likus galioti paskelbtai ekstremaliai situacijai rekomendacijos esant galimybei dirbti nuotoliniu būdu išlieka, sušvelninus karantino sąlygas, VDI grįžta prie įprasto veiklos organizavimo ir inspektavimus atlieka išvykstant į tikrinamą įmonę, laikantis rekomendacijų dėl saugos reikalavimų inspektuojant ūkio subjektus.
Tiriant pranešimus, prašymus, skundus dėl galimų nelegalaus darbo apraiškų, dėl tiesioginio pavojaus darbuotojų saugai ir sveikatai ar nelaimingo atsitikimo darbe, dėl kurio darbuotojas patyrė žalą sveikatai ar žuvo, taikoma įprasta nagrinėjimo tvarka – vykstama į patikros vietą.

Nuo birželio 1 d. vėl  organizuojamas VDI lankytojų ir interesantų priėmimas VDI patalpose, laikantis saugos reikalavimų. Esant galimybei VDI rekomenduoja konsultuotis nuotoliniu būdu elektroninių komunikacijos priemonių pagalba. Konsultuotis darbo teisės klausimais galima konsultacijų telefonu 8 5 2139772 arba internetu, parašius asmeninę žinutę VDI Facebook profilyje.
Konsultacijų telefono linija veikia darbo dienomis nuo 9 val. iki 16 val., penktadienį nuo 9 iki 15 val.
Darbo ginčų komisijos (DGK) prie VDI darbo ginčų komisijų posėdžius ir ginčų nagrinėjimą organizuoja įprasta žodinio proceso tvarka, laikantis saugos reikalavimų. Nuo birželio 1 d. atnaujintas žinių darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais patikrų organizavimas. Siekiant užtikrinti COVID-19 ligos plitimo prevenciją, vienu metu priimama mažiau asmenų, taip pat trumpinamas žinių tikrinimo testo sprendimo laikas. Į žinių tikrinimą priimami asmenys, neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, vėmimas, viduriavimas ir pan.), dėvintys nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius), laikantis asmens higienos bei saugaus atstumo reikalavimų.

VDI organizuojami konsultaciniai renginiai ir seminarai esant galimybėms vyksta nuotoliniu būdu, o neturint tokių galimybių – VDI patalpose griežtai laikantis nustatytų saugos reikalavimų renginių organizavimui.
Prašymus, skundus, pranešimus galima pateikti el. paštu info@vdi.lt užpildžius reikiamą formą, neatvykstant į VDI skyrius.