• Konsultacijų tel.: (8 5) 213 9772
  • Pranešk apie nelegalų darbą tel.: (8 5) 213 9750

Darbdaviai privalės registruoti į Nyderlandus komandiruojamus darbuotojus   2020-02-10

Darbdaviai privalės registruoti į Nyderlandus komandiruojamus darbuotojus

Įgyvendinant Europos Sąjungos darbuotojų komandiravimo direktyvą, Nyderlanduose nuo 2020 m. kovo 1 d. tampa privaloma informuoti apie laikinus darbuotojus, atvykstančius iš kitos Europos ekonominės erdvės valstybės ir Šveicarijos. Tai siekiama užtikrinti sąžiningą konkurenciją tarp ES valstybių narių, siunčiant darbuotojus dirbti iš vienos valstybės į kitą.
Ši prievolė tenka darbdaviui, kuris apie tai Nyderlandų institucijas turi informuoti interneto puslapyje www.postedworkers.nl. Sistema veikia nuo 2020 m. vasario 1 d.

Registruojant darbuotojus prieš jų atvykimą į Nyderlandus, reikės identifikuoti visus susijusius asmenis, pateikti informaciją apie darbo pobūdį, komandiravimo trukmę ir darbovietės adresą. Teisingai užpildžius visą reikalingą informaciją, bus atsiųstas patvirtinimas apie informavimo užbaigimą. Neinformavus apie komandiruojamą darbuotoją, įmonėms bus taikomos piniginės baudos.

Ši informacija aktuali:
- į Nyderlandus atvykstantiems darbdaviams su darbuotojais (pvz., pagal užsakymą statyti tilto);
- tarptautinėms kompanijoms, kurios į savo padalinius Nyderlanduose komandiruoja darbuotojus;
- laikino įdarbinimo agentūroms, siūlančioms laikinus darbuotojus Nyderlandų darbdaviams;
- tam tikruose sektoriuose dirbantiems įmonių savininkams.

Didžiajai daliai transporto sektoriaus atvejų taikomos išimtys, pvz., galimybė registruotis vieną kartą per metus krovinių vežėjams keliais.

Į Nyderlandus komandiruojami darbuotojai, planuojantys dirbti daugiau nei keturis mėnesius iš šešių, privalo registruotis Nyderlandų gyventojų registre.