• Konsultacijų ir pranešimų apie nelegalų darbą tel. (8 5) 213 9772

 

Nešvaistyk ateities - dirbk legaliai.   2018-11-26

Nešvaistyk ateities – dirbk legaliai

Valstybinės darbo inspekcijos inicijuota prevencinė informacinė kampanija „Nešvaistyk ateities – dirbk legaliai“ skirta suteikti informacijoms jauniems žmonės, kas yra nelegalus darbas, ką reikia žinoti prieš įsidarbinant.

VDI siekia atkreipti ir jaunimo, žengiančio pirmuosius žingsnius darbo rinkoje, ir visų kitų darbo rinkos dalyvių dėmesį, kad nelegalus darbas kenkia pačiam dirbančiajam. Dirbdamas nelegaliai žmogus mažina savo pensiją, ligos ar nelaimingo atsitikimo darbe atveju lieka be socialinių garantijų, negali gauti paskolos banke ar pasinaudoti lizingu.
Dėl nelegalaus darbo nukenčia ne tik vasarą užsidirbti norintis jaunimas ar darbo rinkos naujokai, bet verslas ir valstybė. Paplitęs nelegalus darbas, kai dirbama su oficialia darbo sutartimi, dalį atlyginimo gaunant vokelyje, prisideda prie šešėlinės ekonomikos masto. Mažėja visuomenės pasitikėjimas valstybe, didėja emigracija. 
Nelegalaus darbo mastai mažėtų, jeigu žmonės nesitaikstytų su pažeidimais ir apie juos dažniau praneštų, todėl svarbu keisti žmonių požiūrį į nelegalų darbą, mažinti toleranciją jam.
Prevencinei informacinei kampanijai skirtuose vaizdo klipuose Marius pasakoja savo patirtį susidūrus su nelegaliu įdarbinimu.

PRADEDI DIRBTI?
PASIRAŠYK darbo sutartį – tai tavo garantija
PASITIKRINK Sodroje, ar esi socialiai apdraustas
NEDIRBK, kol tavęs nesupažindino su saugos taisyklėmis  
NEDIRBK, jei abejoji, kad moki saugiai atlikti tau pavestus darbus    
ĮSITIKINK, kad aiškiai žinai savo teises ir pareigas darbe 

Reikia daugiau informacijos?
Ieškok svetainėje www.vdi.lt
Skambink konsultacijų telefonu (8 5) 213 9772
Ieškok mūsų Facebook‘e

 

 

 

Dirbk legaliai

Dirbk legaliai

Dirbk legaliai

Dirbk legaliai