• Konsultacijų tel.: (8 5) 213 9772
  • Pranešk apie nelegalų darbą tel.: (8 5) 213 9750

VDI renginiai pasaulinei darbuotojų saugos ir sveikatos dienai   2017-04-24

Minėdama Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną, jau vienuolika metų Valstybinė darbo inspekcija (VDI) įvairiais renginiais skatina darbuotojus ir darbdavius daugiau dėmesio skirti nelaimių darbe prevencijai, žinių apie saugų darbą sklaidai, taip pat visus aktyviau įsitraukti į saugaus darbo kultūros puoselėjimą.

Pasaulinei darbuotojų saugos ir sveikatos dienai skirti renginiai simboliškai prasidėjo balandžio 25 d. 10 val. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje įvykusia konferencija žiniasklaidai. Konferencijoje žiniasklaidai dalyvavo Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus pavaduotojas Arūnas Lupeika, Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Skubiosios pagalbos skyriaus Vyresnysis gydytojas ortopedas traumatologas Artūras Zubrickas, Traumų psichologijos tyrimų grupės narė, Lietuvos traumų psichologijos asociacijos viceprezidentė, psichologė dr. Paulina Želvienė.

Konferencija buvo skirta atkreipti dėmesį į žūčių ar susižalojimų darbe prevenciją, saugaus darbo svarbą. Darbas negali būti visavertis, jei jis nesaugus, jei dirbant rizikuojama savo ar kitų sveikata ir gerove – net ir vienas žuvęs darbe yra per daug.

Valstybinės darbo inspekcijos Pavasario konsultavimų savaitė
Pavasario konsultavimų savaitės metu inspektoriai vyksta į įvairias vietoves, savivaldybes, seniūnijas, susitinka su įmonių, padalinių vadovais, specialistais, darbuotojais, profesinių sąjungų atstovais, konsultuoja aktualiais darbuotojų saugos ir sveikatos, darbo teisės klausimais.

Įvertindama, kaip svarbu diegti saugaus darbo principus nuo mažų dienų ir įtvirtindama jau esamą įdirbį, VDI šią savaitę nemažai bendraus su moksleiviais: šalies mokyklose, gimnazijose darbo inspektoriai ves daug saugaus darbo pamokų.

Iš viso šios savaitės metu apskrityse numatyta beveik 60 įvairių darbo inspektorių rengiamų konsultacijų, seminarų, pamokų mokiniams, kitų renginių.

Visas renginių grafikas pateikiamas čia.

E. testas saugaus darbo klausimais

Balandžio 28 d., Pasaulinės darbuotojų saugos ir sveikatos dieną, VDI organizuoja nacionalinį e. testą saugaus darbo tema, kurio klausimai bus paskelbti VDI interneto svetainėje www.vdi.lt