• Konsultacijų tel.: (8 5) 213 9772
  • Pranešk apie nelegalų darbą tel.: (8 5) 213 9750

 

10-09-2018

Informacija įmonėms, į kurias komandiruojami darbuotojai


Nuo 2019 m. lapkričio 4 d. darbdaviai, įdarbinę užsienietį, kuris nėra Europos Sąjungos valstybės narės pilietis, arba užsienietį, komandiruojamą iš užsienio valstybės jurisdikcijai (įskaitant ES šalis) priklausančio darbdavio laikinai dirbti Lietuvoje, turės apie tai pateikti informaciją.

Ji bus teikiama per „Sodros“ elektroninę draudėjų aptarnavimo sistemą (EDAS), užpildant atitinkamos formos pranešimus apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius (forma – LDU).

Darbdaviai informaciją „Sodrai“ turės pateikti ne vėliau užsieniečio įdarbinimo dieną, o įmonės, pas kurias darbuotojai komandiruojami, ne vėliau kaip likus vienai darbo dienai darbuotojo darbo Lietuvoje pradžios.

Šią informaciją „Sodra“ perduos Užimtumo tarnybai ir Valstybinei darbo inspekcijai (VDI). Duomenys leis VDI tikrinti, ar nepažeidžiamos į Lietuvą komandiruotų darbuotojų garantijos, kontroliuoti sezoninių ir komandiruojamų darbuotojų gyvenimo sąlygas, vykdyti nelegalaus ir nedeklaruoto darbo kontrolę ir prevenciją bei rinkti ir analizuoti komandiruotų darbuotojų statistiką.

Darbdaviai turės pateikti informaciją ir už užsieniečius, įdarbintus nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. iki lapkričio 30 d. Tai bus galima padaryti iki gruodžio 15 d.

Daugiau informacijos:
Neteisėtos veiklos priežiūros skyriaus
patarėjas Aras Petrevičius
Tel. (8 5) 2139768
El. paštas aras.petrevicius@vdi.lt

 

Visos naujienos ir renginiai