• Konsultacijų tel.: (8 5) 213 9772
  • Pranešk apie nelegalų darbą tel.: (8 5) 213 9750

 

PROJEKTAS „RINKIS TEISINGAI – DIRBK LEGALIAI!“   2020-12-22

Valstybinė darbo inspekcijos projektas „Rinkis teisingai – dirbk legaliai!“ skirtas skatinti jaunimą, pasitelkus kūrybiškumą ir meninę saviraišką, domėtis ir gilinti darbo teisės žinias: kuo legalus darbas skiriai nuo nelegalaus, kokie yra legalaus darbo pranašumai, kodėl legalus darbas svarbus ne tik dirbančiajam.
Žalą dėl nelegalaus ir nedeklaruoto darbo patiria visi: darbuotojas, darbdavys, visuomenė, valstybė. Siekdama atkreipti dėmesį į šią problemą ir skatindama netoleruoti nelegalaus darbo, VDI prisideda ugdant savarankiškus ir atsakingus jaunuolius, kurie būtų tvirtai pasiryžę dirbti tik legalų darbą. Tuo pačiu svarbu, kad moksleiviai žinotų Valstybinę darbo inspekciją ir prireikus drąsiai kreiptųsi patarimo darbo teisės, darbo saugos klausimais.
Nežinai, kodėl verta dirbti legaliai? Sužinok čia - Legalus darbas VS nelegalus darbas.

2020 metų projekto „Rinkis teisingai – dirbk legaliai!“ rezultatai

2020 m. projekto užduotis moksleiviams – sukurti socialinės reklamos vidoe klipą, kuris atskleistų legalaus darbo naudą, skatintų jaunimą rinktis dirbti tik legaliai, ir gal net pasiūlytų idėjų ar būdų kaip kovoti su nelegaliu darbu.
Organizatorių sudaryta vertinimo komisija, vertindama darbus, atsižvelgė į darbo originalumą, kūrybišką ir nuoseklų išpildymą; kaip atskleista konkurso tema ir tikslai; kokie pasiūlyti problemos sprendimo būdai; ar darbas yra techniškai išbaigtas ir tvarkingas.

Video darbų konkurso „Rinkis teisingai – dirbk legaliai!“ nuostatai 

Video darbų konkurso laimėtojai:

I vieta

Joris Mitkevičius ir Nojus Šabasevičius
Prienų ,,Žiburio“ gimnazija
https://youtu.be/wbukWcNrePo

II vieta

Nojus Kondrotas ir Ugnė Matusevičiūtė.
Prienų „Žiburio“ gimnazija
https://youtu.be/vaGrnbuWBxY

III vieta

Pijus Mickevičius
Palangos Vlado Jurgučio progimnazija
https://www.youtube.com/watch?v=qzROSSSdzqY&feature=youtu.be&ab_channel=pijusmickevi%C4%8Dius